FF200R17KE4HOSA1
Contact Now
FF200R17KE4HOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 310 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : C
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.3V @ 15V, 200A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1700 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 1250 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 18 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FF200R17
Description : IGBT MOD 1700V 310A 1250W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1700 V 310 A 1250 W Chassis Mount Module