MG1215H-XBN2MM
Contact Now
MG1215H-XBN2MM
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 25 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.15V @ 15V, 15A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Littelfuse Inc.
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 50 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 105 W
Input : Three Phase Bridge Rectifier
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 1.1 nF @ 25 V
Configuration : Three Phase Inverter with Brake
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MOD 1200V 25A 105W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Three Phase Inverter with Brake 1200 V 25 A 105 W Chassis Mount Module