F3L150R07W2H3B11BPSA1
Contact Now
F3L150R07W2H3B11BPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 85 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : EasyPACK™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : AG-EASY2B
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 9 µA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 20 mW
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 9.4 nF @ 650 V
Configuration : Three Level Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : F3L150
Description : LOW POWER EASY AG-EASY2B-411
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Level Inverter 650 V 85 A 20 mW Chassis Mount AG-EASY2B