FZ800R33KF2CS1NDSA1
Contact Now
FZ800R33KF2CS1NDSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 1 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 4.25V @ 15V, 800A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 3300 V
Supplier Device Package : -
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Current - Collector Cutoff (Max) : 5 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 9600 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 100 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FZ800
Description : IGBT MODULE 3300V 1A 9600W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Half Bridge 3300 V 1 A 9600 W Chassis Mount