FMG1G50US60H
Contact Now
FMG1G50US60H
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 50 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : 7PM-GA
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.8V @ 15V, 50A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : 7PM-GA
Mfr : onsemi
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : -
Power - Max : 250 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 3.46 nF @ 30 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FMG1
Description : IGBT MODULE 600V 50A 250W 7PMGA
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Single 600 V 50 A 250 W Chassis Mount 7PM-GA