FF300R17KE3HOSA1
Contact Now
FF300R17KE3HOSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector Cutoff (Max) : 3 mA
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : C
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.45V @ 15V, 300A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1700 V
Supplier Device Package : Module
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C
Power - Max : 1450 W
IGBT Type : Trench Field Stop
Package / Case : Module
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 27 nF @ 25 V
Configuration : 2 Independent
NTC Thermistor : No
Base Product Number : FF300R17
Description : IGBT MODULE 1700V 1450W
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop 2 Independent 1700 V 1450 W Chassis Mount Module