TMS320C6203BZNZ300
Contact Now
TMS320C6203BZNZ300
Category : Integrated Circuits (ICs) Embedded DSP (Digital Signal Processors)
Type : Fixed Point
Product Status : Obsolete
On-Chip RAM : 896kB
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : TMS320C62x
Clock Rate : 300MHz
Voltage - I/O : 3.30V
Supplier Device Package : 352-FCBGA (27x27)
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : 0°C ~ 90°C (TC)
Package / Case : 352-BBGA, FCBGA
Interface : McBSP
Voltage - Core : 1.50V